Zatvorene prijave na konkursu za logo projekta ŠKOLA I GRAD

banere-za-konkurs-logo-fit-279x157U ponedjeljak, 15. februara 2016, zatvorene su prijave na konkurs za logo projekta ŠKOLA I GRAD. Ovaj projekat realizuje NVO Expeditio iz Kotora, u saradnji sa „Zavodom za školstvo Crne Gore“ i NVO „JAS – Jugend Architektur Stadt“ (Grad arhitekture mladih) iz Essena,Njemačka.

Konkurs je izazvao veliko interesovanje osnovnih i srednjih škola u Crnoj Gori, kao i učenika i učenica koji su pojedinačno slali radove.

Pristiglo je 218 radova poslatih od strane 194 učenika/ce iz ukupno 36 osnovnih i srednih škola iz Podgorice, Danilovgrada, Nikšića, Rožaja (Donja Lovnica), Kotora (Risan, Morinj, Prčanj), Herceg Novog (Bijela), Bijelog Polja (Bistrica, Kanje, Lozna), Cetinja, Pljevalja, kao i jedne osnovne škole iz Zrenjanina, Srbija.

Žiriranje pristiglih radova izvršiće žiri u sastavu:
– Zoran Kruta, slikar, Tivat
– Marica Kuznjecov, grafička dizajnerka, Budva
– Beća Radulović, graficka dizajnerka, Kotor
– Nevena Čabrilo, Zavod za školstvo Crne Gore, Podgorica
– Biljana Gligorić, arhitektica, Kotor

Proglašenje pobjedničkih radova održaće se u Podgorici, 9. marta 2016, tokom zvaničnog predstavljanja (kick-off) projekta ŠKOLA I GRAD.

Svi učesnici/ce konkursa biće obaviješteni putem e-maila o rezultatima konkursa najkasnije do 1. marta 2016.

U nastavku je spisak učenika/ca od kojih smo dobili radove:

1 Mara Jovanović Gimnazija “Slobodan Škerović”, Podgorca
2 Miljan Đuretić Srednja i viša stručna škola “Sergije Stanić”, Podgorica
3 Škola “Braća Ribar”, Nikšić
4 Arnela Škrijelj OŠ ‘’Donja Lovnica’’ Donja Lovnica, Rožaje
5 Luka Ćatović JUOŠ ,,Veljko Drobnjaković”, Risan (područno odjeljenje u Morinju)
6 RASTKO PENIĆ OŠ “Njegoš” Kotor
7 Anja Radonjić OŠ ” Njegoš” Kotor
8 Andrija Daković OŠ “Njegoš” kotor
9 Andrijana Miljenović OŠ “Ivo Visin” Kotor
10 Bobana Jauković Oš „Luka Simonović“ Nikšić
Katarina Burić
11 Slađana Bošković Oš „Luka Simonović“ Nikšić
12 Ivana Dendić Oš „Luka Simonović“ Nikšić
13 Sofija Đukanović Oš „Luka Simonović“ Nikšić
14 Mirko Vasiljević JUOŠ,,Veljko Drobnjaković”, Risan ( područno odjeljenje u Morinju)
15 Aris Tahirović O.Š. Mustafa Pećanin Rožaje, Odjeljenje V-III
16 Marina Vojinović SEŠ ,,Mirko Vešović” Podgorica
17 Alen Drpljanin Gimnazija “Slobodan Škerović” Podgorica
18 Andrea Usanović OŠ ” Ivo Visin” Prčanj
19 Andrijana Vujović OŠ “Ivo Visin”
20 Đorđe Đuričić OŠ “Ivo Visin”
21 Andrija Begović OŠ ” Njegoš”
22 Ivović Iva OŠ ” Njegoš”
23 Mia Radonjić OŠ ” Njegoš”
24 Vasilije Radonjić OŠ ” Njegoš”
25 Tijana Miladinović OŠ “Vlado Milić” Podgorica
26 Nikolina Raičević OŠ “Vlado Milić” Podgorica
27 Tijana Bodiroža OŠ “Vlado Milić” Podgorica
28 Sara Milić OŠ “Vlado Milić” Podgorica
29 Mija Raičević OŠ “Vlado Milić” Podgorica
30 Anja Miranović OŠ “Vlado Milić” Podgorica
31 Kristina Milačić OŠ “Vlado Milić” Podgorica
32 Marijana Milev OŠ “Vlado Milić” Podgorica
33 Milica Kapriš OŠ “Vlado Milić” Podgorica
34 Mina Milev OŠ “Vlado Milić” Podgorica
35 Aleksandra Mugoša OŠ “Vlado Milić” Podgorica
36 Nevena Petrović OŠ “Vlado Milić” Podgorica
37 Nikola Vukčević OŠ “Vlado Milić” Podgorica
38 Nikolina Radusinović OŠ “Vlado Milić” Podgorica
39 Jovana Petrović OŠ “Vlado Milić” Podgorica
40 Đorđe Grbić OŠ „Milan Vuković“ Herceg Novi, Branka Ćopića 20
41 Luka Stanković OŠ „Milan Vuković“ Herceg Novi
42 Vladan Kulinović OŠ „Milan Vuković“ Herceg Novi
43 Emina RUJOVIĆ OŠ „Oktoih“ – Podgorica
44 Ana KOPRIVICA OŠ „Oktoih“ – Podgorica
45 Anastasija BOJANIĆ OŠ „Oktoih“ – Podgorica
46 Jelena Tomić OŠ „Oktoih“ – Podgorica
47 Irina Jokić OŠ „Oktoih“ – Podgorica
48 Staša Dubak OŠ „Oktoih“ – Podgorica
49 Tijana Vulić OŠ „Oktoih“ – Podgorica
50 Uroš Rončević OŠ „Oktoih“ – Podgorica
51 Željko Marković OŠ „Oktoih“ – Podgorica
52 Nikolina Šebek OŠ „Vuk Karadžič” Bistrica
53 Lejla Čindrak OŠ „Vuk Karadžič” Bistrica
54 Radovan Konatar OŠ „Vuk Karadžič” Bistrica
55 Nikolina Prebiračević OŠ „Vuk Karadžič” Bistrica
56 Adnan i Almir Suljević OŠ „Mladost” Kanje
57 Erna Suljević i Mejrla Arslanović OŠ „Mladost” Kanje
58 Ramiz Hodžić OŠ „Mladost” Kanje
59 Adela Avdić OŠ „Vuk Karadžič” Bistrica
60 Aldina Hasanagić OŠ „Rifat Burdžović” Lozna
61 Mesua Ćorović OŠ „Rifat Burdžović” Lozna
62 Amela Ćorović OŠ „Rifat Burdžović” Lozna
63 Lejla Kapetanović i Nejra Arslanović OŠ „Mladost” Kanje
64 Ilka Suljević OŠ „Mladost” Kanje
65 Fatima Suljević i Ajna Topuzović OŠ „Mladost” Bijelo Polje
66 Jovana Radović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
67 Jovana Babić OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
68 Tamara Mišević OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
69 Katarina Varagić OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
70 Aleksej Rostović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
71 Samir Muratović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
72 Anđela Spaić OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
73 Pavle Vasiljević OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
74 Ivana Vukašinović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
75 Isidora Mihailović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
76 Dušan Čeprnić OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
77 Nikolina Lučić OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
78 Luka Sijerković OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
79 Nemanja Đurić OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
80 Lana Bulatović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
81 Aleksandra Pejović OŠ,,Dašo Pavičić“, Herceg Novi
82 David Kostić O.S.”Petar Petrovic Njegos”, Zrenjanin
83 Aleksandra Stankulova Gimnazija “Slobodan Skerovic”, Podgorica
84 Andrija Rašović JUSMŠ “Ivan Goran Kovačić” Herceg-Novi
85 Vladimir Marić Gimnazija “Slobodan Skerovic”, Podgorica
86 Ksenija Perović JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
87 Milena Kilibarda JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
88 Jovan Stanojević JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
89 Luka Durutović JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
90 Maša Popović JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
91 Igor Mijušković JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
92 Marija Zečević JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
93 Tijana Milicević JU OŠ”Braća Ribar”-Nikšić
94 Violeta Vukasović JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
95 Ivana Đurović JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
96 Jasna Perović JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
97 Anđela Ognjenović JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
98 Pavelina Palević JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
99 Jelena Krivokapić JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
100 Marko Krivokapić JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
101 Nađa Zloković JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
102 Nikola Tauzović JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
103 Milica Petrović JU OŠ “ Orjenski bataljon ”, Bijela
104 Kiril Badikov JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
105 Nikoleta Ćorović JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
106 Milica Đukanović JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
107 Ksenija Dašić JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
108 Jovana Kokot JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
109 Ivana Kovač JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
110 Bojan Milunović JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
111 Mina Lazarević JU OŠ “ Veljko Drobnjaković”, Risan
112 Andrea Matić O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
113 Balša Rajković O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
114 Bojan Krković O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
115 Ksenija Belada O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
116 Luka Petrović O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
117 Matija Dragutinović O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
118 Petar Šuković O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
119 Predrag Stanojević O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
120 Stefan Rakočević O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
121 Vasilije Ivanović O.Š „ Sutjeska“, Podgorica
122 Marko Bulatović JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
123 Andrea Đurović JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
124 Varja Pavićević JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
125 Marija Rakočević JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
126 Ksenija Popović JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
127 Jovana Radonjić JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
128 Anja Pavićević JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
129 Lazar Ičević JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
130 Mitar Tijanić JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
131 Boris Radonjić JU OŠ “Vuko Jovović”, Danilovgrad
132 Miodrag Manojlović Srednja građevinsko-geodetska škola “Inžinjer Marko Radević”, Podgorca
133 Lazar Ristovski Srednja građevinsko-geodetska škola “Inžinjer Marko Radević”, Podgorca
134 Ognjen Vučetić Srednja građevinsko-geodetska škola “Inžinjer Marko Radević”, Podgorca
135 Anita Grgurević Gimnazija Kotor
136 Kristina Janković Gimnazija Kotor
137 Jovana Lakičević Gimnazija Kotor
138 Bojana Krivokapić Gimnazija Kotor
139 Ljubo Branković Gimnazija Kotor
140 Vasilije Milinić Gimnazija Kotor
141 Aleksandar Krivokapić OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
142 Aleksandar Tomić OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
143 Jovana Mijanović OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
144  Elena Međedović OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
145 Igor Pajović OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
146 Bojan Mrkić OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
147 Veljko Nikčević OŠ “Luka Simonović”, Nikšić
148 Kristina Milošević Gimnazija Kotor
149 Marin Milošević O.Š. “Njegos” Kotor
150 Jasna Samardžić Srednja likovna škola ‘Petar Lubarda’, Cetinje
151 Maksim Maraš Srednja likovna škola ‘Petar Lubarda’, Cetinje
152 Mila Stojanović Srednja likovna škola ‘Petar Lubarda’, Cetinje
153 Nina Petrović Srednja likovna škola ‘Petar Lubarda’, Cetinje
154 Marko Đurić Gimnazija ”Slobodan Škerović”, Podgorica
155 Dino Mučić Gimnazija ”Slobodan Škerović”, Podgorica
156 Blagoje Čabrilo Gimnazija “Petar l Petrović Njegoš”
157 Anja Pejović JU Gimnazije Cetinje
158 Filip Bogojević Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
159 Ivan Mujović Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
160 Stefan Knežević Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
161 Nikola Stanojević Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
162 Nikola  Živković Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
163 Nikola  Živković Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
164 Matija Perović Osnovna Škola ” Maksim Gorki” Podgorica
165 Andrija Raković Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”, Podgorica
Miloš Bajčetić
166 Anastasija Perošević OŠ “Marko Miljanov”, Bijelo Polje
167 Neda Drašković OŠ “Marko Miljanov”, Bijelo Polje
168  Magdalena  Gojačanin OŠ “Marko Miljanov”, Bijelo Polje
169 Mileva Magdelinić OŠ “Marko Miljanov”, Bijelo Polje
170 Miloš Knežević OŠ Dr Dragiša Ivanović, Podgorica
171 Marko Bulatović Srednja likovna škola “Petar Lubarda”
172 Sonja Muratović Srednja ekonomska škola ,, Mirko Vešović”, Podgorica
173 Edin Ćeranić Srednja likovna škola ,,Petar Lubarda”, Cetinje
174 Andrea Radulović O.Š. ”Milorad Musa Burzan” Podgorica
175 Vladimir Marić Gimnazija “Slobodan Škerović” Podgorica
176 Milan Bajčetić Gimnazija Petar I Petrovic Njegos, Danilovgrad
177 Elma Balota gimnazija ,, 30.septembar” Rožaje
178 Emina Balota gimnazija ,, 30.septembar” Rožaje
179 Tamara Ćurić Gimnazija “Slobodan Škerović”, Podgorca
180 Marija Turanjanin Gimnazija “Slobodan Škerović”, Podgorca
181 Anđela Žugić Gimnazija “Tanasije Pejatović” Pljevlja
182 Sara Stamatović JU Srednja muzička škola “Dara Čokorilo”, Nikšić
183 Sonja Mićanović JU Srednja muzička škola “Dara Čokorilo”, Nikšić
184 Anja Međedović JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
185 Sara Žižić JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
186 Dragana Stevović JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
187 Martina Milić JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
188 Mia Macanović JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
189 Lucija Vukićević JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
190 Goran Mirjačić JU Srednja muzička škola “Dara Čokorilo”, Nikšić
191 Jovana Aleksić JU Srednja muzička škola “Dara Čokorilo”, Nikšić
192 Iva Lalić JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
193 Ana Radulović JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić
194 Petar Nikolić JU OŠ “Olga Golović”, Nikšić

 

Projekat “SCHOOL4CITY Bringing education about sustainable cities in Montenegrin schools” finansira The Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU – Njemačka savezna fondacija za životnu sredinu. Projekat je dodatno finansiran pod nazivom „Škola i grad“ Odlukom o raspodjeli dijela na konkursu dijela prihoda od igara na sreću za 2015.